Goście byli zachwyceni i oczarowani

Do Domu Kultury w Gołdapi, już od 13. lat przybywają zaproszeni leśnicy i pracownicy Nadleśnictwa, aby wziąć udział w przygotowanej specjalnie dla nich uroczystości z okazji Dnia Leśnika. W tym roku, w dniu 10 czerwca, gościli u nas również: burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz kierownik Wydziału Oświaty Irena Wojnikiewicz.

Głównym punktem uroczystości było obejrzenie widowiska ekologicznego „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów klas Ib i IVb oraz kilku uczennic z klas szóstych. Widowisko przygotowały nauczycielki: Barbara Girtler i Anna Budzińska. Inscenizacja poruszała tematykę ekologiczną, uczyła dzieci zachowań przyjaznych środowisku. Nasi goście byli zachwyceni i oczarowani przedstawieniem oraz wspaniałą grą aktorską dzieci, ich śpiewem i tańcem. Dzieci, nauczyciele, rodzice z zaciekawieniem patrzyli i słuchali. Nie było czasu na nudę, gdyż na scenie ciągle coś się działo. Czarownice rozpoczęły swój taniec krążąc po widowni, po czym ruszyły na scenę. Jaś dostał niezłą lekcję i zaczął działać na rzecz ochrony przyrody, a skrzaty leśne sprzątały…

Po przedstawieniu pan dyrektor Stefan Piech podziękował leśnikom za współpracę ze szkołą oraz życzył im sukcesów w dalszej pracy.

Pani Małgorzata Wojciechowska – Gutowska, nauczycielka przyrody, przypomniała działania, jakie były realizowane wspólnie przez naszą szkołę i zaproszonych leśników. Patrycja i Maja wręczyły naszym gościom kwiaty.

Na zakończenie głos zabrał zastępca nadleśniczego, pan Tomasz Waraksa, który podziękował za współpracę oraz za cudowną uroczystość. Przekazał szkole piękny album. Po przedstawieniu wszystkie dzieci otrzymały od leśników ekologiczne kredki i cukierki.

Widowisko ekologiczne obejrzały również dzieci z gołdapskich przedszkoli. Przybyły one na zaproszenie naszych uczniów i nauczycieli. Dla nich nasi mali aktorzy występowali jeszcze dwukrotnie w dniach 10 i 11 czerwca 2015 r.

Mamy nadzieję, że w następnym roku uczniowie „dwójki” z osiedla „Pod Lasem” znów zaprezentują ciekawe przedstawienie dając przykład i ucząc ekologicznych zachowań.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły