Była okazja do spotkania po latach

spotkanie3 9.06We wtorek 9 czerwca grupa nieformalna „Rominczańsko zakręceni” zorganizowała w sali Gminnego Centrum Kultury w Dubeninkach spotkanie z zespołem „Romniczanie” oraz z osobami, które nie należą już do zespołu, ale w przeszłości aktywnie w nim działały, przyczyniając się do wielu jego sukcesów.

Była to dobra okazja do kolejnych wspomnień, uściślenia niektórych faktów z historii zespołu, ale przede wszystkim – do spotkania po latach, porozmawiania ze sobą, a nawet do pośpiewania. Dla wielu osób, a szczególnie dla pani Czesi – Czesławy Kramkowskiej, która ze względu na stan zdrowia nie może już aktywnie działać w zespole, to się aż łza w oku zakręciła. Jak mówi: „duchem jestem cały czas z wami”. Spotkanie to było także bardzo ważne dla młodych członków zespołu – mogli się oni sporo o wydarzeniach z przeciągu tych 30 lat dowiedzieć, i o zespole, ale także o Dubeninkach i działalności kulturalnej w tym czasie. Opowiadania poparte były oglądaniem zdjęć i kronik zespołu „Rominczanie”. Wszystko to odbyło się przy herbatce i jak zwykle pysznych „rominczańskich” wypiekach.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nieformalną grupę działającą przy stowarzyszeniu „Głos Puszczy Rominckiej” w Dubeninkach w ramach projektu „Suwalskie pieśni na mazurskiej ziemi – Jubileusz 30 – lecia pracy twórczej zespołu „Rominczanie” dofinansowanego ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie” dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO).

spotkanie2 9.06 Spotkanie 9.06


Aktualności

Powiązane artykuły