Warto być w Gołdapi 9 maja! Zapraszamy!

slimak tezniePomarańczowy ślimak, którego coraz więcej pojawia się ostatnio w przestrzeni Gołdapi zwiastuje duże wydarzenie zaplanowane na 9 maja. Przy Promenadzie Zdrojowej odbędzie się tego dnia VI Festiwal Cittaslow, będący prezentacją Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Sieć Cittaslow, do której Gołdap należy od dwóch lat, skupia urokliwe małe miasteczka, w których żyje się niespiesznie, harmonijnie, w zgodzie z naturą i środowiskiem, stawiając na lokalne walory kulinarne i tradycję.

Festiwal Cittaslow odbywa się raz w roku, za każdym razem w innym miasteczku sieci.

Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Gołdap, do której zjadą pozostałe miasteczka Cittaslow, aby zaprezentować to, co mają u siebie najlepszego. Będą więc stoiska z wyrobami lokalnymi oraz prezentacja dorobku kulturalnego każdego miasta. Będzie także darmowa degustacja dań z sieci dziedzictwa kulinarnego.

Oprócz oprawy kulturalnej (wieczorny koncert zespołu Indios Bravos), organizatorzy zadbali także o rozrywkę sportową. Dotychczasowy doroczny Bieg Zwycięstwa odbędzie się pod nową nazwą Biegu Zdrojowego. Do pokonania będzie od 200 do 5000 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Na zwycięzców czeka piękny medal, który na tę wyjątkową okazję przybrał formę ślimaka. Szczegółowe informacje na temat Biegu Zdrojowego znajdą Państwo na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Trasa Biegu Zdrojowego

Program Biegu Zdrojowego

Prezentujemy medal Biegu Zdrojowego

Ciekawą atrakcję z okazji Festiwalu Cittaslow przygotowała Biblioteka Publiczna organizując pomarańczowy rajd rowerowy w ramach akcji ,,Odjazdowy Bibliotekarz”.

W Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych ,,Zdrój” oraz w hotelu Ventus Natural Spa w dzielnicy uzdrowiskowej można podziwiać rozmaite, kolorowe ślimaki zgłoszone do konkursu na Najpiękniejszego Ślimaka Cittaslow.

Warto być w Gołdapi 9 maja! Zapraszamy!

PLAKAT CITTASLOW GOŁDAP

ODJAZDOWY-PLAKAT2

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły