Sukces zawodników „Husarii”

husaria_12W sobotę 2 maja w Republice Czeskiej w miejscowości Kadań odbył się V międzynarodowy turniej w Kick-Boxingu Bohemia Open 2015, nie zabrakło tam również reprezentacji Gołdapi. W zawodach uczestniczyło około 200 zawodników z różnych państw. Gołdapianie po raz pierwszy mieli możliwość wystartować w barwach, istniejącego od 5 stycznia tego roku, MUKS „Husaria Gołdap” i godnie reprezentować swoje miasto.

W wyjeździe udział wzięli: Damian Szafran (reprezentant Polski i trener „Husarii Gołdap”), Jacek Forysiak (trener „Husarii Gołdap”), Filip Zieliński, Leon Kisłowski i Wiktoria Rykaczewska. Wszyscy gołdapscy kick-bokserzy wrócili z medalami.

Pierwsza w turnieju udział wzięła Wiktoria Rykaczewska, pokazując się z bardzo dobrej strony w rezultacie zajmując II miejsce. Gołdapska zawodniczka poległa w finale z przedstawicielką czeskiego klubu.

A to mogliśmy przeczytać na jej temat od jednego kibica który oglądał jej walki: „Wika Rykaczewska jest moim skromnym zdaniem wzorem dla nas wszystkich aby nie odpuszczać, aby stwierdzenie BHO miało dla nas figtherów sens nadal. To co widziałem na macie to był dramat w sensie przewałki jaką zastosowali pepiki, wystawili dwa razy większą masę przeciw Wice, to samo zresztą widziałem w stosunku do zawodniczek niemieckich, przewaga ciała, masy, długości… nie grali fair, powiedziałbym gorzej, ale niech tam… spokój polityczny… my gramy w sport, nie w politykę, i dla mnie Wika jest absolutnym mistrzem, że zdecydowała się walczyć z taką przewagą, mogła odpuścić, a jednak parła do przodu….Wika, jeśli kiedyś ktoś wymyśli coś w rodzaju Lidera Klubu Pancernych, zamów u rodziców przez internet bo ci się należy już teraz…”.

Kolejne pojedynki odbył Filip Zieliński – dla Filipa był to debiut w jakichkolwiek zawodach tego typu. Gołdapianin poradził sobie fantastycznie zajmując II miejsce i ulegając w finale tylko polskiemu zawodnikowi – dokładniej był to reprezentant naszego państwa z bardzo dużym doświadczeniem. Po walce Filipa przyszedł czas na Leona Kisłowskiego, który już wcześniej walczył na różnych imprezach tego typu. Leon podobnie jak Filip pokazując serce do walki i pokonując swoich przeciwników doszedł do samego finału, w finale również trafił na reprezentanta Polski. W bardzo wyrównanym pojedynku sędziowie zadecydowali o wygranej przeciwnika w rezultacie Leon zajął II miejsce. Ostatnim reprezentantem „Husarii Gołdap” oraz reprezentantem Polski a zarazem trenerem klubu był Damian Szafran. Damian pokazał, że nie bez powodu został powołany do kadry naszego kraju, zdeklasował wszystkich swoich przeciwników bardzo dużą przewagą punktową, zamując I miejsce. Jak sam mówi: „ Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników i bardzo im gratuluję odniesionych sukcesów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie a mimo to pokazaliśmy serce do walki. Bardzo przyjemne uczucie jest kiedy w tak wielkim dniu dla nas Polaków Święcie Flagi Państwowej mogłem ją unieść do góry stojąc na najwyższym miejscu podium. Bardzo chciałbym podziękować trenerowi Jackowi Forysiakowi za całe przygotowania, sponsorowi Hurtowni Elektrycznej Z.E. Wolt oraz Zajazdowi Piękna Góra Rudziewicz.”. Gołdapianie przygotowują się już do następnego turnieju który odbędzie się 16 maja w Barczewie. „Husaria Gołdap” zaprasza wszystkich chętnych na treningi i poszukuje sponsorów dzięki którym będzie mogła jeszcze bardziej aktywniej brać udział w różnych tego typu imprezach.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Sukces zawodników „Husarii”

  1. xyz

    Wielkie brawa i ogromne gratulacje gołdapianie 🙂 Brawo Polsko!

  2. Anonim

    Ja chciałem podziękować dla trenera Husarii Gołdap Damiana Szafrana 🙂 dzięki trenerze 🙂