Przyjdź 1 czerwca r. o 14:00 do gimnazjum

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich zapraszają wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież szkolną na Ogólnopolski Głos Profilaktyki organizowany w dniu 1 czerwca Obchody odbędą się w tym roku w budynku gimnazjum w Gołdapi przy ul. Kościuszki 30 .

Codziennie w wyniku uzależnienia od środków psychoaktywnych jakaś młoda osoba traci to co najważniejsze – życie! Czy możemy wpłynąć na ludzkie istnienie? Czy możemy wpłynąć na czyjeś życie!

Jesteśmy pewni, że tak! Stąd potrzeba włączania się w promowanie mody na życie wolne od uzależnień. Mody na życie zgodne z normami społecznymi i troską o to co najważniejsze – bezpieczeństwo własne i najbliższych!

Ty także możesz to zrobić wyrażając swój głos – głos profilaktyki!

Przyjdź 1 czerwca r. o 14:00 do Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi ul. Kościuszki 30 i pokaż, że chcesz i możesz żyć bez uzależnień. (Red. KPP Gołdap)

 

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

 

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji miejskich i maleńkich wsi- każdy na miarę swoich możliwości- razem- we wspólnocie obywatelskiej i społecznej- w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14:00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm- to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zapraszamy do tego gestu wszystkich w poniedziałkowe, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.

W imieniu społeczności PaT Inspektor Grzegorz Jach

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego

Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka – Kawaler Orderu Uśmiechu

W Gołdapi do akcji wspólnie z KPP w Gołdapi przyłączyło się Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich. W dniu 01 czerwca młodzież szkolna wraz z chętnymi o godz. 14:00 wykona wspólny gest na znak poparcia dla przedsięwzięcia.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły