Policjantki na Olimpiadzie Przedszkolaka

kpp_olimpiada_4O tym jak bezpiecznie zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe opowiadały wczoraj dzieciom policjanci z gołdapskiej komendy podczas IX Olimpiady Przedszkolaka. Wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Gołdapi w ramach projektu „O, Ty i Ja na tej samej drodze-III edycja” zorganizowano maluchom zabawy z „autochodzikiem”. Każdy przedszkolak dostał odblask.

Wczoraj (20.05) w gołdapskiej „Hali-Basen” w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się IX Olimpiada Przedszkolaka. 3,4 i 5-latki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi zmierzyły się z torem przeszkód. Rywalizowały m.in.: w biegu z taczką, jazdą na hulajnodze i „spacerze farmera”.

Zaproszone na olimpiadę policjantki z miejscowej komendy między konkurencjami przypominały dzieciom m. in. o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Funkcjonariuszki podkreślały również, jak ważne jest to, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze. Wszystkie maluszki otrzymały odblaskowe gadżety w ramach III edycji projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i miejscową komendę policji pn. „On, Ty i Ja na tej samej drodze”. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły