Na spotkanie przybyła z suczką Muchą

grabowo_1W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Filię biblioteczną w Grabowie odwiedzili uczniowie kl. I i II z miejscowej szkoły podstawowej. Zaproszenie do czytania bajek przyjęła pani Teresa Dmuchowska, która na spotkanie przybyła z suczką Muchą.

Nasz gość zawodowo i prywatnie zajmuje się zwierzętami. Prowadzi przydomowe przytulisko dla czworonogów „Bezdomniaki”. Muszka wzbudziła wielką radość i sympatię wśród maluchów.

Szkoda tylko, że od trzech miesięcy ciągle oczekuje na ciepły, serdeczny dom. Rozmówczyni w bardzo przystępny sposób przekazała uczestnikom informację jak opiekować się zwierzętami i szanować książki. Mali goście z uwagą wysłuchali opowieści pt. „Wakacje na wsi”, pochodzącej ze zbioru – „Zwierzęta moi przyjaciele”.

Lektura doskonale przedstawia gatunki zwierząt i ich środowisko. Nastąpiła ożywiona dyskusja, którą umiejętnie i z poczuciem humoru prowadziła pani Teresa. Uczniowie podziękowali za miło spędzony czas w towarzystwie miłośniczki wszelkiej fauny i jej pupilki Muszki


Aktualności

Powiązane artykuły