Ile trzeba czasu i pracy, aby powstał taki przepiękny las…

IMG_6626Las daje możliwość odkrywania świata roślin i zwierząt. Wycieczka do lasu to doskonały sposób na spędzenie czasu w bezpośrednim kontakcie z naturą. I właśnie temu miała służyć zorganizowana wycieczka do lasu w miejscowości Bludzie.

W piątek 29 maja przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi z grupy 4-latki „A” wybrały się na wycieczkę autokarową do lasu. Pogoda była jak na zamówienie – słoneczna, a las mienił się pełnią barw wiosennych kolorów. Przewodnikiem była pani leśnik: Marzanna Konieczny. Spacerując po lesie w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o życiu roślin, które można było w nim spotkać. My wykorzystując nasze zmysły: słuchu, dotyku, wzroku obserwowaliśmy przyrodę lasu. Pani leśniczy pokazała dzieciom szkółkę leśną sadzenia drzewek. Patrząc na te sadzonki uświadomiliśmy sobie, ile trzeba czasu i pracy, aby powstał taki przepiękny las. Otrzymaliśmy również małą sadzonką dębu, którą posadzimy przy naszym przedszkolu, abyśmy i my mogli poczuć się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.

Na koniec wycieczki czekała na nas pyszna niespodzianka: pieczenie kiełbasek.

Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdeczne podziękowania dla pani Marzanny Konieczny za wspaniałą wycieczkę, dzięki niej dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat lasu i otaczającej nas przyrody. Dziękujemy również za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki mamie Dawida p. Naruszewicz.

Wychowawczyni: Anna Paszczyńska


Aktualności

Powiązane artykuły