Cittaslow w obiektywie

cittaslow_61Gołdapski Festiwal Cittaslow można uznać za udany, zwłaszcza w aspekcie promocji Gołdapi. W imprezie uczestniczyły ne tylko władze samorządowe i wojewódzkie, ale również zagraniczni ambasadorowie tej organizacji. W przeddzień goście zwiedzali Gołdap i okolice – duże wrażenie wywarł na nich ośrodek „Marzenia” w Niedrzwicy.

Warto podkreślić, że Promenada Zdrojowa okazuje się świetnym miejscem do przeprowadzania podobnych przedsięwzięć. Podczas konferencji rozpoczynającej festiwal mówiono o filozofii Cittaslow i specyfice miast będących członkami tej organizacji.

Festiwalowy dzień zakończył występ zespołu „Indios Bravos” – był to koncert rzetelny, mogła podobać się naturalność wykonawców.

Fot.: redakcja i Andriej Migunow

 


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Cittaslow w obiektywie

 1. groszek

  Bardzo udana impreza. O Gołdapi głośno. Panie burmistrzu Jacku Morzy – dziękuję.

   
 2. Marian

  Ej znawco muzyki nie rozśmieszaj mnie – rzetelny koncert!? widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz i kompletnie nie znasz się na muzyce. Bardzo dobrze nagłośniony i wspaniale zagrany z pasją i przekazem. Rzetelnie to naucz się pisać, a jeżeli nie masz o czymś pojęcia to zostaw to innym.

   
  1. Za znawcę muzyki się nie uważam, ale za kogoś kto dużo muzyki słucha – rzetelny to znaczy, uczciwy, bez gwiazdorzenia i właśnie z pasją… Są bowiem artyści, którzy wpadają na scenę i wykonują muzykę „rutynowo”, a w tym wypadku dało się odczuć zaangażowanie i szacunek dla widowni.

    
 3. gold

  Panie Burmistrzu Jacku Morzy Gratulacje za wspaniałą imprezę. Jak Pan coś robi to robi z klasą.

   
 4. pola

  Warto pamiętać, że inicjatorem przystąpienia do sieci miast Cittaslow był Jarosław Słoma i tylko kilku radnych poprzedniej kadencji. Jak widać są inicjatywy samorządowe, które owocują dopiero po jakimś czasie, i to dobrze owocują. A jakie inicjatywy obecnego burmistrza zaowocują za kilka lat i czy w ogóle są jakieś?

   
  1. HARCOWNIK

   Obecnie nowy burmistrz rozlicza grupy interesu by nie powiedzieć klany szabrujące gminę.

    
   1. Dario

    A może by tak rozliczył układy ze sklepem Kram???

     
 5. rewelacja

  Jak ogromną pracę wykonali pracownicy DOMU kultury to jakoś nikt nie zauważył.

   
  1. Czop

   No właśnie nikt nie zauważa, i słusznie, bo inni zrobili o wiele więcej.

    
 6. Ratrr

  Gratulacje Domowi Kultury za organizację festiwalu. Na prawdę porządna impreza 🙂

   
 7. Miuller

  Oprócz największych gratulacji Panu Jackowi Morzemu, gratuluję Paniom Justynie Charkiewicz i Beacie Otto za ogarnięcie całości. Bardzo dobrze spisał się OSiR i wolontariusze. Cieszy też duża obecność (więc i wsparcie) mieszkańców naszego miasta. Widać, że oprócz Kartaczewa i Dni Gołdapi przydałaby się jeszcze cykliczna impreza związana z tym terenem. Warto chyba o tym pomyśleć.