„Cała Polska czyta dzieciom” z Andrzejem Wyłuckim

„Cała Polska czyta dzieciom” z Andrzejem Wyłuckim _5W środę gościem naszej biblioteki był Andrzej Wyłucki – nadleśniczy w Nadleśnictwie Gołdap, który przeczytał bajkę pt.: „Jaki jest pożytek z owadów?” z serii Kubuś Puchatek. Na spotkanie przyszła klasa 5-latków „c” wraz z wychowawczynią Ewą Kulikowską i Bożeną Kimera-Dąbkowską oraz klasa 0 „b” z wychowawczynią Pauliną Pietrzak.

Dzieci z uwagą słuchały bajki. Chętnie zadawały i odpowiadały na pytania. Maluchy dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy m.in.: jakie panują zwyczaje w lesie, jak należy zachować się spacerując po leśnych dróżkach.

Nadleśniczy opowiedział małym słuchaczom jak wygląda praca w lesie. Przedstawił mieszkańców lasu, opowiedział dzieciom o pszczołach, mrówkach i bobrach, które są bardzo pożyteczne i potrzebne. Dzieci dowiedziały się jak wygląda dokarmianie zwierzyny i jakie zwierzęta są pod ochroną. Szkraby wykazały się niezwykłą wiedzą na temat zwierząt, ptaków i owadów żyjących w lasach oraz jakie rosną drzewa i rośliny, a także które grzyby są jadalne, a które trujące. W podziękowaniu za miłe spotkanie uczestnicy wręczyli nadleśniczemu kwiatka i podziękowania, a pan Andrzej mile nas zaskoczył i poczęstował wszystkich cukierkami.


Aktualności

Powiązane artykuły