Zapraszamy na „Eko – piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”

ekopiknik18 kwietnia 2015 r. na Placu Zwycięstwa w Parku Miejskim odbędzie się spotkanie „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”. Działanie jest realizowane z okazji Światowego dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony jest 22 kwietnia. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

W związku z powyższym zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w kolejnym „Eko-pikniku”. Celem Spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

 

Podczas wydarzenia proponujemy wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowujemy prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka.

 

W trakcie „Eko-pikniku” zainaugurowane zostaną dwa projekty: „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja” realizowanego w ramach z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” oraz „Jestem EKO – chronię przyrodę” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci – każda osoba, która przyniesie „elektro-śmieć”, dostanie eko-gadżet. Najmłodsi uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w zabawie edukacyjnej „Ekologiczna zgaduj-zgadula”.

Udział w „Eko-pikniku 2015″ dla podmiotów niekomercyjnych jest bezpłatny.

Zapraszamy do współudziału w „Eko-pikniku 2015” oraz przesyłanie informacji dotyczących sposobu włączenia się w te wydarzenie. W załączeniu formularz zgłoszenia.

Na zgłoszenia mailowe czekamy do dnia 14 kwietnia 2015 r. na adres: gofund@wp.pl

 Zachęcamy do udziału!

Deklaracja_udzialu_w_Eko_pikniku_2015

Deklaracja_udziau_pod_komercyjne_w_Eko-pikniku_2015

ekopiknik


Aktualności

Powiązane artykuły