Zapraszamy do biblioteki na kiermasz książki

kiermasz23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi przygotowała kiermasz książki. Każdy kto odwiedzi bibliotekę tego dnia będzie mógł zabrać ze sobą książkę, która została przygotowana na kiermasz. Kiermasz odbędzie się tego samego dnia w holu biblioteki od 9:00 do 14:00.

23 kwietnia jest symboliczną datą dla literatury światowej. W tym dniu bowiem w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega (przy czym trzeba zaznaczyć, że datę śmierci Shakespeare’a podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego). Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

W związku z czym Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest właśnie 23 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 


Aktualności

Powiązane artykuły