Zachęcamy do udziału w warsztatach dla nauczycieli

Szanowni Państwo, w imieniu organizatorów (którymi są Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz TVP Olsztyn) zachęcamy do udziału w warsztatach dla nauczycieli z powiatu gołdapskiego „Bezpieczna i różnorodna szkoła”, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Łękuku k. Wydmin. Spotkanie jest częścią cyklu warsztatów edukacyjnych adresowanych do szkół z Warmii i Mazur, które w ramach projektu „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach” odbywają się we wszystkich powiatach województwa.

Warsztaty adresowane są do dyrektorów szkół i nauczycieli, a także osób pracujących z młodzieżą i mają na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji międzykulturowej, integracji społecznej i działań antydyskrymiancyjnych, pomocnych w budowaniu przyjaznego dla wszystkich środowiska szkolnego oraz przygotowaniu uczniów do życia w różnorodnym kulturowo świecie. Dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie w zajęciach uczestniczyć będą także policjanci. Uczestnicy zdobędą wiedzę, jak rozpoznawać sytuacje o cechach dyskryminacji oraz prawidłowo na nie reagować.

Nauczyciele biorący udział w szkoleniu otrzymają certyfikaty. Szkoły, z których nauczyciele wezmą udział w projekcie, będą miały możliwość zdobycia małych grantów i przeprowadzenia projektów z zakresu edukacji międzykulturowej i integracji społecznej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie w Folwarku Łękuk www.folwarklekuk.pl oraz materiały edukacyjne. Uczestnicy dojeżdżają na miejsce warsztatów własny koszt.

W załączeniu przesyłamy formularz zgłoszenia na warsztaty (w zał). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o jego wypełnienie i odesłanie na adres warsztaty@borussia.pl lub faksem na numer 89 534 00 26.

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem Borussii: mail warsztaty@borussia.pl tel. 89 523 72 93.

Liczymy na Państwa zainteresowanie naszym przedsięwzięciem, które odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

formularz_zgloszeniowy_warsztaty_powiat goldapski

 


Aktualności

Powiązane artykuły