Wspólnie możemy chronić sowy!

Zapraszamy na Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Ptaki Polskie.

Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2015. Nadleśnictwo Gołdap dołączy do tego wydarzenia 12 kwietnia. Spotkanie będzie prowadzone przez Przewodników Nocy Sów – Regionalnego Lidera Ptaków Polskich Magdalenę Nadgłowską-Kołdys oraz leśnika Dawida Cząstkiewicza.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny. Zwracamy jednak uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Start w niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 15.30.

Miejsce spotkania: Izba edukacyjna Nadleśnictwa Gołdap.

Zgłoszenia na spotkanie należy przesyłać do 10 kwietnia do godz. 15:00 do Agnieszki Iber, e-mail agnieszka.iber@bialystok.lasy.gov.pl lub Magdaleny Nadgłowskiej-Kołdys, e-mail:  magdalena.nadglowska-koldys@ptakipolskie.pl tel. 606 198 883.

Prosimy o podanie imienia i nazwiska, nr telefonu kontaktowego oraz roku urodzenia. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców lub opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody. W załączeniu wzór zgody.

Podczas prezentacji Magdaleny Nadgłowskiej-Kołdys wspólnie odkryjemy świat sów, poznamy krajowe gatunki sów i dowiemy się jak je rozpoznać. Posłuchamy głosów sów i nauczymy się je rozróżniać.

Jeśli pogoda pozwoli to przemieścimy się w teren, gdzie wraz z leśnikiem Dawidem Cząstkiewiczem będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy. Na wspólny wyjazd w teren warto zadbać o ciepłe ubranie i obuwie, lornetki, latarki oraz ciepły napój i prowiant na ognisko.

HARMONOGRAM

-15:30-15:40 Rozpoczęcie spotkania, przedstawienie idei Nocy Sów

-15:40-16:50 Prezentacja multimedialna:

* Prezentacja Sowy Polski

* Prezentacja Biologia i ekologia sów

* Prezentacja Sowy w kulturze

* Prezentacja Metody badań i ochrony sów

-16:50-17:25 Projekcja filmu Sowy Polski Artura Tabora

-17:30 Przejazd w miejsce obserwacji sów-Puszcza Romincka,

-20:30 Wspólne ognisko, zakończenie spotkania

Dodatkowe informacje są na stronie www.ptakipolskie.pl/noc-sow

Noc Sów jest inicjatywą Stowarzyszenia Ptaki Polskie i Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Spotkanie w Gołdapi organizowane jest wspólnie z Nadleśnictwem Gołdap.

Zapraszamy również na facebook https://www.facebook.com/events/464112550408945/

Poznaj, Pokochaj, Pomóż – wspólnie możemy chronić sowy!

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły