Wpadek busa i motorowerzysta „po kieliszku”

kontrola drogowkiW czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Doszło też do jednego wypadku drogowego, w którym ranny został 53-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego.

W piątek kilkanaście minut po godz. 9:00 oficer dyżurny gołdapskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie Mażucie-Pietrasze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego kierując dostawczym VW LT z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Z obrażeniami głowy w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Suwałkach. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę (18.04.) około godz. 13:40 w Lisach, gmin. Banie Mazurskie, wspólny patrol ruchu drogowego i straży granicznej zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Mężczyzna na widok patrolu natychmiast zmienił kierunek jazdy po czym chciał zejść z jednośladu. Podczas kontroli okazało się, że przyczyną takiego zachowania był nadmiar wypitego przez niego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało, że 53-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazy, a motorower przekazano trzeźwej osobie. Nieodpowiedzialny motorowerzysta, odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. (Red. KPP Gpłdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły