Trzy osoby nietrzeźwe – kolejne działania „Alkohol i narkotyki”

kontroleDzisiaj o 6.00 rano gołdapscy policjanci zakończyli 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. Jak wskazuje nazwa, akcja polegała na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących oraz jazdę pod wpływem środków odurzających.

Podczas akcji gołdapscy mundurowi skupili się na przeprowadzeniu jak największej ilości badań kierowców i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które powodują kierowcy „na podwójnym gazie”, bądź po innych podobnie działających środkach.

Podczas akcji policjanci zbadali trzeźwość ponad 400 kierowców. Troje z nich dało funkcjonariuszom podstawy do wyeliminowania z dalszej jazdy. Pierwszy wpadł już o 5:30 podczas kontroli na ul. Ekonomicznej. 39-letni mężczyzna kierował mercedesem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kolejny nietrzeźwy, 25-letni rowerzysta, został zatrzymany po 18:00 na ul. Wojska Polskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało, że miał w organizmie ponad 0,5 promila. Ostatnią nietrzeźwą okazała się być 54-letnia mieszkanka gminy Gołdap. Kobieta kilkanaście minut po godz. 21:00 na trasie Gołdap – Botkuny kierowała mercedesem z promilem alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 54-latka wsiadła za kierownicę pomimo obowiązującego ją zakazu wydanego przez sąd. Za zlekceważenie postanowienia sądu grozi trzyletnia kara pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły