I pijany, i kierował bez uprawnień

napis-policja-1119-letniego Piotra Z. szukali wczoraj policjanci, strażnicy graniczni i strażacy po tym, jak w Okrasinie Golfem uderzył w drzewo i z obrażeniami ciała pieszo uciekł w las. Jak się okazało powodem jego zachowania był wypity wcześniej alkohol i brak uprawnień do kierowania. 19-latek trafił do szpitala w Olecku.

Wczoraj około godziny 22:00 dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym w Okrasinie. Będący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący Golfem na nasypie kolejowym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo a następnie z obrażeniami ciała pieszo uciekł w pobliskie pola i las. Policjanci wspólnie ze strażnikami granicznymi i strażakami sprawdzili przyległy teren. W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych funkcjonariusze zostali poinformowani że Piotr Z. wrócił do domu.

Na miejscu od 19-latka policjanci wyczuli zapach alkoholu. Młody mężczyzna miał stłuczoną głowę i uskarżał się na silny ból w klatce piersiowej. Przyznał się, że wsiadł za kierownicę po wypiciu kilku piw a uciekł bo nie ma uprawnień do kierowania. Z uwagi na obrażenia nie był on w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu – została mu pobrana krew do badań. Ostatecznie został przewieziony do oleckiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Nie uniknie jednak odpowiedzialności za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły