Przyjaciele Przyrody z „Dwójki” informują: Wielkie gaszenie świateł już w tę sobotę

godzina_4Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF, czyli międzynarodowa akcja, znana przede wszystkim z symbolicznego gaszenia świateł, w tym roku trwa przez cały marzec. W Polsce, po raz pierwszy, dedykowana jest ochronie morświna (Morświn, jedyny przedstawiciel waleni, kuzyn delfina, żyjący w Bałtyku, jest krytycznie zagrożony wyginięciem w Morzu Bałtyckim.

Zostało ich nie więcej niż 450. Polska nie realizuje międzynarodowych zaleceń ochronnych, wciąż nie przyjęto także krajowego programu ochrony tego gatunku opracowanego z inicjatywy WWF Polska w 2012 r.).

Światła na całym świecie zgasną w najbliższą sobotę.

Kulminacyjny moment akcji nastąpi w sobotni wieczór 28 marca 2015 o 20:30. Na chwilę zostają wyłączone światła w słynnych budowlach, na całym świecie. Zgaśnie wieża Eiffla we Francji, Opera w Sydney, Brama Brandenburskia w Niemczech czy piramidy w Egipcie. W Polsce wygaszony zostanie m.in. Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski w Warszawie, czy też Katowicki Spodek o Sukiennice w Krakowie.

Do inicjatywy może się zgłosić każdy gołdapianin. Wystarczy, że w najbliższą sobotę

28 marca, o godz. 20.30 zgasi światło w swoim mieszkaniu.

Godzina dla Ziemi 2015/ http://www.godzinadlaziemi.pl/#pomoz-morswinowi/


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Przyjaciele Przyrody z „Dwójki” informują: Wielkie gaszenie świateł już w tę sobotę

  1. romeczek

    niech sie ucza i przyzwyczaja powoli – jak dorosna to dzieki pakietowi klimatycznemu pewnie nawet nie zarobia na rachunki za energie elektryczna