Echo II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej

k_rz_7Skuteczne narzędzia i metody terapeutyczne w pracy nad zaburzeniami mowy u dzieci i młodzieży to temat przewodni II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej, w której uczestniczyły specjalistki logopedii ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Sylwia Kurpios-Sawicka, Iwona Poreda i Bożena Kimera-Dąbkowska.

Konferencja odbyła się 21 marca.w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie. W bogatym programie spotkania uwagę zwracały skuteczne metody terapii logopedycznej w przypadku dyslalii, jąkania, opóźnionego rozwoju mowy, zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz zaburzeń oddychania, połykania i żucia z wykorzystaniem nowego systemu MFS. Konferencję prowadzili czołowi eksperci w dziedzinie logopedii: ekspert w zakresie logopedii i pedagogiki specjalnej w MEN, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Logopedów, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja”, praktyk z Centrum Terapii Dziecka w Warszawie.

Przedstawione propozycje postępowania logopedycznego oparte są na wieloletnim doświadczeniu i szerokim wykształceniu prelegentów. Przekazana wiedza jest świeżym, bogatym, popartym naukowym badaniem spojrzeniem w kierunku skutecznej terapii logopedycznej. Wielką korzyścią dla dzieci będą grupowe zajęcia logopedyczne, podczas których zostaną wykorzystane najnowsze skuteczne metody usprawniające aparat artykulacyjny. Cennym doświadczeniem dla logopedów z „Trójki” okazały się propozycje terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Dzieci nie przejawiających zaburzeń mowy jest zaledwie 20%. Pozostałe dzieci mają trudności w poprawnym wypowiadaniu dźwięków mowy. Konsekwencją tego są deficyty przetwarzania słuchowego, które przejawia 80% dzieci. Wychodząc naprzeciw tym problemom w SP 3 od września będą prowadzone dodatkowe zajęcia z zakresu terapii przetwarzania słuchowego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na zajęciach zostaną wykorzystane nowe skuteczne metody pracy zdobyte na konferencji.

Karolina Rzędzian

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Echo II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej

 1. Anka

  80% to koszmarnie dużo! Wspaniale, że SP3 nie jest na to obojętna. Życzę sukcesów logopedycznych!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. .#1

  W Jedynce od wielu lat tak sie dzieje i nikt z tego nie robil wielkiego wydarzenia. Napiszcie jeszcze do TVN 24 ze w 3 bedzie opieka logopedyczna.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. .#3

  Panie pojechaly na szkolenie i musi o tym wiedziec cale miasto i gmina lacznie z powiatem. Napiszcie jeszcze koniecznie ze w sp3 szieci chodza do szkoly piec razy w tygodniu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. #4

   Przykro takie opinie czytać. Skoro razi to co w Sp3 się dzieje to proszę omijać ich artykuły. Dobrze że ktoś sie dzieli swoim doświadczeniem bo nie każdemu nauczycielowi jest dane być na takiej konferencji.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. .#5

  Na takie i podobne szkolenia nauczyciele wyjezdzaja praktycznie co tydzien. Nikt z tego nie robi wielkiego wydarzenia, oczywiscie poza nauczycielami z sp3.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Karol

  Ludzie! Kobiety napisały o tym, żeby zwrócić uwagę na problem. Wielu rodziców to bagatelizuje lub nie dostrzega wad wymowy u swoich dzieci. To ważne, żeby rodzice wiedzieli, że mogą uzyskać w szkole pomoc!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. MarianekM

  Jak jechałem do Warszawy na konferencję do Warszawy,albo Zakopanego,czy innego Białegostoku to o tym nie „trąbiłem” na całą okolicę.Poziom dno.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. #5

   A szkoda że nie dzielisz się wiedzą z koleżankami z pracy. Czytając twoją wypowiedz to twoja polszczyzna to dno .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Pegaz

  Nie rozumiem o co chodzi. Media wolne, piszesz artykuł, ktoś go publikuje, możesz czytać lub nie, wolny kraj. Żenujące jest tylko to, że jeżeli pojawia się informacja o tym co dzieje się w SP1 lub SP2, nikt z Trójki tego nie komentuje, ale jeżeli artykuł dotyczy Trójki pojawiają się negatywne komentarze. Ludzie obudźcie się, zazdrość to jeden z grzechów głównych!!!!
  Zamiast narzekać, że nauczyciele z Trójki chwalą się byle czym, sami zacznijcie chwalić się czymkolwiek.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Elmo

  Niedawno ukazał się artykuł o laureatach konkursu wojewódzkiego dzieci z SP1,i też były minusy. Proszę nie tragizować, że minusują tylko SP3.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...