Echo II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej

k_rz_7Skuteczne narzędzia i metody terapeutyczne w pracy nad zaburzeniami mowy u dzieci i młodzieży to temat przewodni II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej, w której uczestniczyły specjalistki logopedii ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Sylwia Kurpios-Sawicka, Iwona Poreda i Bożena Kimera-Dąbkowska.

Konferencja odbyła się 21 marca.w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie. W bogatym programie spotkania uwagę zwracały skuteczne metody terapii logopedycznej w przypadku dyslalii, jąkania, opóźnionego rozwoju mowy, zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz zaburzeń oddychania, połykania i żucia z wykorzystaniem nowego systemu MFS. Konferencję prowadzili czołowi eksperci w dziedzinie logopedii: ekspert w zakresie logopedii i pedagogiki specjalnej w MEN, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Logopedów, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja”, praktyk z Centrum Terapii Dziecka w Warszawie.

Przedstawione propozycje postępowania logopedycznego oparte są na wieloletnim doświadczeniu i szerokim wykształceniu prelegentów. Przekazana wiedza jest świeżym, bogatym, popartym naukowym badaniem spojrzeniem w kierunku skutecznej terapii logopedycznej. Wielką korzyścią dla dzieci będą grupowe zajęcia logopedyczne, podczas których zostaną wykorzystane najnowsze skuteczne metody usprawniające aparat artykulacyjny. Cennym doświadczeniem dla logopedów z „Trójki” okazały się propozycje terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Dzieci nie przejawiających zaburzeń mowy jest zaledwie 20%. Pozostałe dzieci mają trudności w poprawnym wypowiadaniu dźwięków mowy. Konsekwencją tego są deficyty przetwarzania słuchowego, które przejawia 80% dzieci. Wychodząc naprzeciw tym problemom w SP 3 od września będą prowadzone dodatkowe zajęcia z zakresu terapii przetwarzania słuchowego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na zajęciach zostaną wykorzystane nowe skuteczne metody pracy zdobyte na konferencji.

Karolina Rzędzian

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Echo II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej

 1. Anka

  80% to koszmarnie dużo! Wspaniale, że SP3 nie jest na to obojętna. Życzę sukcesów logopedycznych!

 2. .#1

  W Jedynce od wielu lat tak sie dzieje i nikt z tego nie robil wielkiego wydarzenia. Napiszcie jeszcze do TVN 24 ze w 3 bedzie opieka logopedyczna.

 3. .#3

  Panie pojechaly na szkolenie i musi o tym wiedziec cale miasto i gmina lacznie z powiatem. Napiszcie jeszcze koniecznie ze w sp3 szieci chodza do szkoly piec razy w tygodniu.

  1. #4

   Przykro takie opinie czytać. Skoro razi to co w Sp3 się dzieje to proszę omijać ich artykuły. Dobrze że ktoś sie dzieli swoim doświadczeniem bo nie każdemu nauczycielowi jest dane być na takiej konferencji.

 4. .#5

  Na takie i podobne szkolenia nauczyciele wyjezdzaja praktycznie co tydzien. Nikt z tego nie robi wielkiego wydarzenia, oczywiscie poza nauczycielami z sp3.

 5. Karol

  Ludzie! Kobiety napisały o tym, żeby zwrócić uwagę na problem. Wielu rodziców to bagatelizuje lub nie dostrzega wad wymowy u swoich dzieci. To ważne, żeby rodzice wiedzieli, że mogą uzyskać w szkole pomoc!

 6. MarianekM

  Jak jechałem do Warszawy na konferencję do Warszawy,albo Zakopanego,czy innego Białegostoku to o tym nie „trąbiłem” na całą okolicę.Poziom dno.

  1. #5

   A szkoda że nie dzielisz się wiedzą z koleżankami z pracy. Czytając twoją wypowiedz to twoja polszczyzna to dno .

 7. Pegaz

  Nie rozumiem o co chodzi. Media wolne, piszesz artykuł, ktoś go publikuje, możesz czytać lub nie, wolny kraj. Żenujące jest tylko to, że jeżeli pojawia się informacja o tym co dzieje się w SP1 lub SP2, nikt z Trójki tego nie komentuje, ale jeżeli artykuł dotyczy Trójki pojawiają się negatywne komentarze. Ludzie obudźcie się, zazdrość to jeden z grzechów głównych!!!!
  Zamiast narzekać, że nauczyciele z Trójki chwalą się byle czym, sami zacznijcie chwalić się czymkolwiek.

 8. Elmo

  Niedawno ukazał się artykuł o laureatach konkursu wojewódzkiego dzieci z SP1,i też były minusy. Proszę nie tragizować, że minusują tylko SP3.