Zatrzymano kradzione auta

sg_1Wspólne działania funkcjonariuszy Warmińsko–Mazurskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, przyczyniły się do zatrzymania kradzionych samochodów, marki Toyota. Szacunkowa wartość kradzionych samochodów wynosi około 155 tys. zł.

W czwartek 12 lutego funkcjonariusze z Placówki SG w Dubeninkach Warmińsko–Mazurskiego OSG i Rutki-Tartak oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego OSG przystąpili do zatrzymania do kontroli drogowej 3 samochodów osobowych poruszających się drogą wojewódzką nr 651. Pierwszy z samochodów, na litewskich numerach rejestracyjnych, zatrzymał się do kontroli. Autem podróżowało dwóch obywateli Litwy, którzy jak się później okazało mieli pomóc kradzionym samochodom w dojechaniu do celu. Jadąca za nim toyota Prius na estońskich numerach próbowała zawrócić, ale wykonując ten manewr utknęła w śniegu. Kierowca- obywatel Litwy porzucił samochód i uciekał, jednak po kilkunastu metrach został ujęty. Na samochodzie widać było wyraźne ślady włamania – wyłamany zamek w drzwiach od strony kierowcy, wyłamany schowek pasażera i usuniętą płytkę elektroniczną. Drugi z pojazdów, tj. Toyota Rav4 dojechała do ustawionej trochę dalej blokady, tuż przed nią kierowca porzucił pojazd i usiłował zbiec. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W obu pojazdach ujawniono oryginalne holenderskie tablice rejestracyjne.

Szacunkowa wartość zatrzymanej Toyoty Prius z 2012 roku to 75 tys. zł., a Toyoty Rav4 z 2011 roku wynosi 80 tys. zł. Zatrzymane osoby i samochody po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji przekazano Policji. (Red. W-MOSG)

sg_2

 


Aktualności

Powiązane artykuły