Ukończył 2 biegi 24 godzinne, 2 ultramaratony na 100 km, 40 maratonów…

SONY DSCWe wtorek 24 lutego lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbyło się spotkanie młodzieży z Dariuszem Boruckim, biegaczem z Klubu Łowcy Przygód Gołdap. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom jak ważną rolę odgrywa sport i zdrowy tryb życia oraz podzielenie się doświadczeniem m.in. z biegania na orientację.

Dariusz Borucki to biegacz amator, który popularyzuje bieganie od 1983 r. Wielokrotnie nagradzany i uhonorowany, m. in. Brązową Odznaką Honorowa PZLA w 2000 r. przez burmistrzów Chojnic, gdzie przez kilka lat pracował i służył w jednostce wojskowej. Od 2013 r. prezes i założyciel oraz jeden z pomysłodawców stowarzyszenia biegowego Łowcy Przygód Gołdap. We wrześniu 2014 r. za swoją postawę w świecie sportu, promocję powiatu i miasta Gołdap, został wyróżniony przez starostę Andrzeja Ciołka medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”.

Gołdapski biegacz ukończył 2 biegi 24 godzinne, 2 ultramaratony na 100 km, 40 maratonów w Polsce, Europie i USA, kilkadziesiąt półmaratonów oraz kilkaset biegów na krótszych dystansach. Swoimi przeżyciami z tras biegowych podzielił się z uczniami ZSZ, opowiadając im o wybranych startach, pokazując im liczne dyplomy, zdjęcia, medale. Udzielił wskazówek, uświadomił jak ważną rolę odgrywa sport i zdrowy tryb życia. Odpowiadał na zadawane pytania. Dariusz Borucki zapoznał także uczniów z zasadami biegania na orientację, w których również startował.

Powiązane artykuły