Uciekał przed policjantami przez pola

napis-policja-11Gołdapscy policjanci zatrzymali 20-latka, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, powodem ucieczki był jego stan trzeźwości, brak uprawnień oraz zakaz kierowania pojazdami. Marcin H. miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14.02) około 17.20. Oficer dyżurny gołdapskiej Policji otrzymał informację, że w Galwieciach (powiat Gołdap) kierowca golfa doprowadził do zderzenia z vw Sharanem a następnie uciekł z miejsca kolizji.

Dzięki miejskiemu monitoringowi policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się opisywane auto.

Siedzący za kierownicą młodzieniec na widok radiowozu zlekceważył dawane sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. W Górnem Marcin H. stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne krzaki. Tam porzucił samochód i dalszą ucieczkę kontynuował pieszo przez pola. Został szybko zatrzymany.

Funkcjonariusze ustalili, co tak naprawdę było powodem takiego zachowania. Okazało się, że 20-latek był pijany – miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły