Nielegalnie produkował alkohol

bimberAparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 40 litrów zacieru zabezpieczyli policjanci w jednym z domków letniskowych na terenie Gołdapi. 53-letni Jan S. wytwarzał alkohol nie mając stosownego zezwolenia. Nielegalny wyrób alkoholu podlega karze do 1 roku pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego gołdapskiej komendy weszli w sobotę do jednego z domków letniskowych na terenie miasta. 53-letni gospodarz został zatrzymany na gorącym uczynku produkcji alkoholu.

Sprzęt, z którego korzystał stał w łazience i był uruchomiony. W wyniku przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz pojemniki z zacierem o łącznej pojemności blisko 40 litrów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 1 roku. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły