Szkoła Podstawowa nr 3 siódma w województwie

Współzawodnictwo SzkółW środę, 17 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w roku 2013/2014. Punktacją objętych zostało około 270 placówek, co jest rekordem i wynikiem doskonałym w skali krajowej.

Jak zwykle były wyróżnienia w wielu kategoriach, ale przede wszystkim spotkanie osób kochających sport młodzieżowy. Byli najlepsi z najlepszych. Wszystkich powitał przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach – Wacław Wasiela, szczególnie gości honorowych: kuratora oświaty Grażynę Przasnyską i wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Romana Kozińskiego. Podziękował nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół i przedstawicielom samorządów za wkład pracy, zaangażowanie, które przynosi coraz większe efekty. Przede wszystkim w imprezach uczestniczy więcej szkół i to jest sukces największy, bo w sporcie na tym poziomie wynik, choć na pewno się liczy, nie jest najważniejszy.

Mamy w regionie wielu bardzo zdolnych trenerów i wychowawców, którzy nie tylko realizują program, ale tryskają nowymi pomysłami, angażują w uprawianie kultury fizyczne rodziców, całe środowiska. Nowoczesna infrastruktura stwarza dodatkowe możliwości, które warto wykorzystać, a zależy to od kreatywności organizatorów i wzajemnych realizacji między szkołą a samorządem. Tam gdzie współpraca układa się dobrze, efekty są znakomite. Wszyscy oczywiście czekali na ogłoszenie wyników współzawodnictwa. Zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, Leszek Retel, z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Grażyny Przasnyskiej odebrał puchar za zajęcie 7. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Szkoła już w zeszłym roku zaistniała na mapie województwa, bowiem zajęła 9. miejsce. W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii Miast i Gmin wysokie czwarte miejsce zajęło miasto Gołdap. Specjalną nagrodę „Organizatora Roku 2014” otrzymał Karol Chmielewski z Giżycka, kierownik naszego rejonu. Wszystkim nagrodzonym pogratulowała kurator Grażyna Przasnyska. Licząc na dalszą współpracę życzyła uczestnikom spotkania zdrowych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Szkoła Podstawowa nr 3 siódma w województwie

 1. #1

  Tylko 7 czym tu sie chwalic. Rozumiem , polityk musi zaistniec w mediach.

 2. #2

  A którym miejscem w województwie mogą pochwalić się pozostałe szkoły z miasta, gminy czy powiatu???

 3. #1

  Trojka nawet jakby zajela ostatnie to by sie chwalili ze sa na punktowanym miejscu w wojewodztwie. Ten typ tak ma. I koniecznie zdjecie dyrkcji z panem od wf.

 4. goldapiak

  A gdzie medale, smutno.

 5. Anonim

  7 z 270. Uważasz #1 że nie ma czym się chwalić? Żal…