Bilans weekendu na granicy

z_11W ostatnich dniach (2-4 stycznia) w drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur granicę przekroczono blisko 55 tys. razy. W większości Rosjanie podróżowali na weekendowy odpoczynek w Polsce. Weekend minął na granicy spokojnie, poza pojedynczymi incydentami.

Najwięcej podróżnych z obwodu kaliningradzkiego, bo aż 80% z ogółu odprawionych cudzoziemców stawiło się w piątek i sobotę na kierunku wjazdowym do Polski. Niedziela służyła powrotom Rosjan do rodzimego kraju.

W tym czasie Straż Graniczna wydała 16 decyzji o odmowie wjazdu do Polski z powodu braku ważności i kompletności dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy.

Pomimo, że weekend minął spokojnie, nie obyło się bez pojedynczych incydentów.

W drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach ujawniono poszukiwanego listem gończym Rosjanina, który dopiero po opłaceniu zaległej kary grzywny mógł kontynuować podróż.

W Bezledach podróżujący do Polski obywatel Rosji przedstawił funkcjonariuszowi do kontroli granicznej prawdopodobnie podrobioną polisę ubezpieczeniową OC. Odpowie za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem.

W Gołdapi obywatel Litwy został zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Górowie Iławeckim, niedaleko od granicy państwa, patrol skontrolował osobowe audi zarejestrowane w powiecie olsztyńskim. Obok pojazdu stało trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich posiadał w folii aluminiowej marihuanę i lufkę do jej palenia. Właściciel narkotyku został zatrzymany. Osoba, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 za posiadanie marihuany wbrew przepisom ustawy. (Red. W-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły