SP Jabłońskie na I miejscu w województwie

jablonskie_1Szkoła Podstawowa w Jabłońskich zajęła I miejsce w konkursie „BATERIE NA WAGĘ CZYSTEGO ŚRODOWISKA” w ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Przedmiotem konkursu była zbiórka zużytych baterii przez uczniów oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi jakimi są baterie małogabarytowe. W konkursie wzięło udział 180 publicznych placówek oświatowych z całego województwa warmińsko- mazurskiego. Łącznie zebrano 23,5 tony zużytych baterii. Szkoła w Jabłońskich przekazała 307 kg baterii. Do samego końca wyniki konkursu były tajemnicą.

Finał konkursu odbył się 12 grudnia 2014 r. na uroczystej gali podsumowującej kampanię edukacyjną dot. zbiórki zużytych baterii w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gdzie ogłoszono zwycięzców. Nagrodę główną- monitor interaktywny oraz zestaw gier edukacyjnych za I miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa warmińsko- mazurskiego odebrał przedstawiciel Rady Rodziców SP Jabłońskie Robert Bernatowicz.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w zbiórkę zużytych baterii uczniom, ich rodzicom, dziadkom, bliskim oraz nauczycielom.

SP Jabłońskie


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “SP Jabłońskie na I miejscu w województwie

  1. ...

    Gratulacje 🙂 Małe nie znaczy złe i nic nie robią 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...