Na zakazie i podwójnym gazie

Aktywny zakaz kierowania pojazdami nie przeszkodziły 19-letniemu mieszkańcowi powiatu gołdapskiego, aby wsiąść za kółko i to w dodatku pod wpływem alkoholu! Karol S. swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (28/29 grudnia). Około 02:10 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 650 pomiędzy miejscowościami Główka a Okrasin w rowie „leży” opel. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia zastali załogę karetki pogotowia która udzielała pomocy uczestnikowi tego zdarzenia. Był nim 19-letni Karol S. od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się jednak, że to on kierował samochodem. Został zatrzymany w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do kierowania oplem. Ponadto po sprawdzeniu 19-latka w policyjnych bazach danych okazało się że nie posiada on uprawnień do kierowania i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2016r.

Teraz Karol S. po raz kolejny odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły