Jeden – zero dla nieba

wigilia_gimnazjum_5Boże Narodzenie to czas radości, refleksji i serdecznych spotkań. Dlatego, aby uczcić zbliżające się święta, 19 grudnia 2014 r w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyło się spotkanie opłatkowe dla nauczycieli, pracowników gimnazjum oraz zaproszonego gościa – ks. Kanonika Czesława Króla z parafii Św. Leona i Św. Bonifacego w Gołdapi.

Stałym punktem odbywających się co roku spotkań są jasełka w wykonaniu uczniów. Tegoroczne przedstawienie „Jeden – zero dla nieba” przygotowała młodzież z kl. I a i I d pod opieką p. B. Gojlik, p. E. Ruszewskiej i p. P. Magielnickiej. Tematem inscenizacji była walka między piekłem a niebem, czyli dobrem i złem.

Po przedstawieniu publiczność nagrodziła uczniów gromkimi brawami a wzruszona pani dyrektor podziękowała młodzieży i przekazała im w imieniu wszystkich zgromadzonych życzenia udanych, radosnych świąt oraz odpoczynku i wyczekiwanych prezentów.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli gościom upominki: gwiazdki i choinki z wikliny papierowej, które przygotowywali wolontariusze w ramach projektu „Wolontariusz twórczy jest”. Harcerze zaś przekazali na ręce pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju.


Aktualności

Powiązane artykuły