Jarosław Słoma wiceprzewodniczącym sejmiku

Na dzisiejszej sesji Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego wybrał nowe władze samorządowe. Marszałkiem został Gustaw Marek Brzezin z PSL. Jednym z dwóch wicemarszałków został poprzedni marszałek – Jacek Protas z PO.

Przewodniczącym sejmiku został Piotr Żuchowski z PSL. Jednym z trzech wiceprzewodniczących – gołdapianin Jarosław Marek Słoma z PO.

Przypomnijmy, że wybory do trzydziestoosobowego sejmiku w naszym regionie wygrało PSL, zdobywając 14 mandatów, zaś 9 zdobyła PO.


Aktualności

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “Jarosław Słoma wiceprzewodniczącym sejmiku

 1. Trak

  Serdecznie gratuluję panu Jarosławowi Słomie sukcesu i życzę wszelkiej pomyślności w pracy samorządowej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. kot

  Hmm… wiceprzewodniczący to funkcja w zasadzie tylko honorowa.
  Tak się spada z (w miarę) wysokiego konia…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. XXXL

   Spróbuj zrobić ułamek procenta z tego co zrobił pan Jarek Słoma dla Gołdapi jako „honorowy” WICE to wtedy pogadamy. Morda w kubeł i szacunek! Panu Jarkowi wszystkiego najlepszego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. xl

    Ojciec klasycznej ekonomii, Adam Smith, autor rozprawy „Bogactwo narodów”, mówił o niewidzialnej ręce rynku, która prowadzi do bogactwa. Dzisiaj mogłaby powstać rozprawa „Nędza narodów”, traktująca o niewidzialnej ręce, która zapewnia chwilowy sukces gospodarczy za pomocą ogromnych kredytów, wyprzedaje, okrada naród z rezultatów pracy, skazuje przyszłe pokolenia na spłatę ogromnego zadłużenia i, w rezultacie, skazuje na nędzę.

    Michał Mońko

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Żyjemy w czasach, w których coraz mniej ludzi wierzy w żelazne prawdy. Ja nie uznaję prawd niepodważalnych – no może oprócz tej leibnizowskiej, że „raczej jest coś niż nic”. Adam Smith dla jednych jest autorem kilku prawd, dla innych akurat nie. Coraz częściej stykamy się z czymś takim jak gry ekonomiczne. Toteż w rozwoju firmy czy gminy można wyróżnić co najmniej dwie postawy – postawę księgowego i postawę marketingowca. Wolę zdecydowanie tę drugą, która przewiduje rozsądny element ryzyka. Zwłaszcza kiedy startuje się niemal od zera, jak Gołdap ćwierć wieku temu. Choć dobrze jest, kiedy w zarządzaniu te dwie postawy mają możliwość wzajemnego ścierania się.Te gminy, które przejęły postawę wyłącznie księgowego – w naszym powiecie jest to gmina Dubeninki – w badaniach, statystykach i w praktyce należą do najmniej perspektywicznych i najmniej rozwojowych. Ale przecież nie mają długów. Tyle że mimo pozorów pewnej stabilizacji i ładu tak naprawdę podupadają. Kierujący firmą i samorządem – by zmierzać ku rozwojowi – nie pójdzie, moim zdaniem, do przodu bez elementu zdrowego ryzyka i odrobiny… marzycielstwa. Nie oceniam tu, rzecz jasna, nowego samorządu Gołdapi w tym względzie – po prostu za mało minęło czasu od wyborów. SIGNI

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Józef

      Szanowna Redakcjo – panie Marku !
      Dla dokładniejszego wyjaśnienia mojego kontrkomentarza,posłużę się cytatem z komentarza podpisanego SIGNI-pomijam znaczenie tego wyrazu.
      CYTAT ” Coraz częściej stykamy się z czymś takim jak gry ekonomiczne ? Toteż w rozwoju firmy czy gminy można wyróżnić co namniej dwie postawy – postawę księgowego i postawę marketingowca. Wolę zdecydowanie tę drugą,która przewiduje rozsądny element ryzyka(a gdzie zdrowy rozsądek?).Zwłaszcza kiedy startuje się niemal od zera,jak Gołdap ćwierć wieku temu. KONIEC CYTATU.
      Otó muszę się przyznać,iż nie wiem co w omawianej sytuacji znaczy użycie słowa „marketingowca”,ale mniejsza z tym.
      Szanowny internauto, ćwierć wieku temu to był rok 1989.
      W 1989 roku,miasto i powiat Gołdap,to była ziemia mlekiem,zbozem i mięsem płynąca. Całość gruntów była zagospodarowana przez rolników indywidualnych,Romincki Kombinat Rolny zatrudniający ok.1500 pracowników, PGR Banie Mazurskie i Dubeninki zatrudniające po ok 300 pracowników.
      W Gołdapi istniały następujące zakłady: Przedsiębiorstwo Budownictwa Rolniczego,Gminna Spółdzielnia SCH, Spółdzielnia Mleczarska , Państwowy Osrodek Maszynowy,Spółdzielnia Transportu Wiejskiego,Przedsiębiostwo Sprzętowo-Transportowe Budownictwa.
      I CO NAJWAZNIEJSZE SZPITAL z wszystkimi podstawowymi oddziałami.
      A co z tego pozostało po 25 latach niech sobie kazdy na to pytanie odpowie.
      Od zera ćwierć wieku temu,to rozpoczął swoją pracę w Urzędzie Miasta jako burmistrz pan Marek Miros.
      I od tamtego czasu stosując te marketingowo-księgowe „postawy”,przekształca się Ziemię Gołdapską z terenów Rolniczo – hodowlanych na tereny turystyczne,degradując przy okazji środowisko i likwidując miejsca pracy.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 3. pola

  Dziękuję Panie Jarku za tak wiele rzeczy i pomysłów na rozwój Gołdapi, które razem z Burmistrzem Markiem Mirosem dokonaliście.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. kot

  XXL, czego jak czego, ale kultury wypowiedzi Ci nie brakuje.
  A poza tym nie myl funkcji wicemarszałka województwa (która daje sporo możliwości działania) i wiceprzewodniczącego sejmiku województwa (tylko honorowa, np. jak wiceprzewodniczący rady miejskiej).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Sęp

   Tak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej to rzeczywiście funkcja przede wszystkim honorowa. Ale nieźle płatna, a obowiązków zero!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. L

  Ale być wicemarszałkiem a wiceprzewodniczącym sejmiku to duża różnica. Teraz raczej ciężko będzie coś ugrać z puli dla Powiatu Gołdapskiego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. #2

  Smiech na sali. On duzo zrobil dla miasta wspolnie z Mirosem. Popatrzmy na Olecko
  Elk i inne miasta nie widze abysmy speclalnie jako miasto byli do przodu. Obwodnice sa wszedzie, parki centra miast doinwestowane prze UE wygladaje podobnie. No moze jedynie teznie. Pamietam hasla wyborzczem Slomy sprzed kilku lat „budujemy orliki zdala od polityki”. W takiej Goldapi jeden w w Elku siedem. Najwaznieszy dla Mieszkancow szpital ? W jakim jest stanie ? Duzo obiecuje malo robi taka jest prawda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Józef

  Gołdapska obwodnica została wprowadzona do planu inwestycyjnego w okresie kiedy pan Słoma nie był Wicemarszałkiem.Miało to miejsce w okresie rządu Prawa i Sprawiedliwości.
  Pomysłem (podobno) pana Słomy, była budowa zalewu jako zbiornika przeciwpowodziowego. Inwestycja zupełnie zbyteczna,wręcz szkodliwa z uwagi na zniszczenie przyrody i miejsc lęgowych ptactwa wodnego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. 3

  Sloma to typowy polity przy korycie juz od wielu lat , nic nie robi a jego jedynym zajciem jest fotografowanie sie przy roznego rodzju okolicznosciach z politykami wyzszej rangi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. qrczak

  Prawda, wygląda tak. W Olsztynie panom Podziewskiemu i Słomie już praktycznie podziękowano za ich współpracę. Z tego co wiem, to są oni zainteresowani powrotem do Gołdapi na stałe. Ale czy zadowolą się się stanowiskiem w-ce burmistrza i w-ce starosty czas pokaże.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...