5 grudnia – Dzień Dobrych Ludzi

dzien_wolontariusza_25 Grudnia w całym kraju obchodzimy bardzo ważne święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny dzień w roku, który daje nam szansę na docenienie pracy ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych.

Prowadząc od wielu lat działania zmierzające do promocji wolontariatu i ukazywania wartości świadczeń wolontariuszy i animatorów zauważamy niestety niewielkie zainteresowanie oficjalnymi obchodami tego święta. Mając to na uwadze na początku grudnia w ramach projektu „Polska Fabryką Dobra” za pośrednictwem urzędów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz starostw powiatowych przesłaliśmy do 10 000 szkół w całej Polsce plakaty zachęcające do radosnego świętowania tego dnia. Do szkół i urzędów przesłaliśmy pisma, w których prosimy o włączenie się w ogólnopolskie obchody Dnia Wolontariusza pod hasłem „5 grudnia – Dzień dobrych Ludzi”. Plakat promujący obchody tego święta udostępnimy na portalach społecznościowych w Internecie, z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji zwróciliśmy się do tysiąca facebookowiczów, by dotrzeć z naszym przekazem do młodych ludzi. Ponadto w Dzień Wolontariusza bezpłatnie udostępniamy szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w całej Polsce pierwszy z dziesięciu filmów dokumentalnych promujących wolontariat młodzieżowy.

Tymi działania chcemy podnieść rangę Dnia Wolontariusza i sprawić by ten dzień zajął ważne miejsce w świadomości społecznej.

Więcej informacji o projekcie „Polska Fabryką Dobra” – www.polskafabrykadobra.fam.org.pl

dzien_wolontariusza

Powiązane artykuły