Warsztaty profilaktyczne w gimnazjum

zajecia_1Mając na uwadze, że popadanie w uzależnienia nieodłącznie wiąże się z brakiem kompetencji społecznych i psychologicznych, postanowiliśmy w dniach 28-30 października zaprosić do naszego gimnazjum trenerkę z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie, która przeprowadziła w 12 klasach cykl dwugodzinnych warsztatów.

Było to możliwe dzięki współpracy pedagog Wiesławy Kuglarz z pełnomocnikiem burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych – Jolantą Kabat. Dzięki pierwszemu warsztatowi, zatytułowanemu „Buntownicy”, uczniowie poznali przyczyny i skutki agresji, ćwiczyli umiejętność określania, jakie metody są dla nich najlepsze, kiedy chcą rozładować napięcie i złość. Próbowali korygować nieodpowiednie zachowania, ćwiczyli postawę asertywną i empatyczną.

Część zajęć poświęcona była podstawowym pojęciom związanym z komunikacją. Gimnazjaliści mieli też okazję kształcić umiejętność współpracy w grupie. Drugi warsztat pt. „Uśpieni” pozwolił uczniom: trenować umiejętność asertywnego odmawiania i wyrażania prośby o pomoc. Oprócz tego młodzież poznała techniki aktywnego słuchania i reagowania na naciski otoczenia.


Aktualności

Powiązane artykuły