Uczestniczki wykonały własnoręcznie wiele przepięknych przedmiotów

galwiecie_1922 i 29 listopada w świetlicy w Galwieciach odbywały się kolejne zajęcia warsztatowe rękodzieła tradycyjnego i twórczości regionalnej.

Zajęcia odbyły się dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez galwiecką Grupę Nieformalną „Na Skraju Puszczy” i Stowarzyszenie „Fabryka Cudów”, z programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

Podczas tych obu warsztatów licznie zgromadzone mieszkanki naszej wsi nabywały umiejętności wykonywania okazjonalnych przedmiotów z witek brzozowych (22 listopada) i sianka (29 listopada). Warsztaty prowadziły doświadczone instruktorki z Żytkiejm, panie Lucyna Jabłońska i Bożena Mikielska. Uczestnicy warsztatów są bardzo wdzięczni za profesjonalnie prowadzone zajęcia i możliwość zdobycia ciekawych umiejętności. W trakcie zajęć, przerywanych wspólną kawą i herbatą, uczestniczki wykonały własnoręcznie wiele przepięknych przedmiotów – widać je na zdjęciach.

Tymi zajęciami zakończyły się w Galwieciach poczwórne warsztaty rękodzieła (wiklina, pieczenie sękacza, witki brzozowe, sianko) organizowane w ramach środków uzyskanych z programu „Działaj Lokalnie VIII”. Należy podkreślić, że dzięki zajęciom nasze panie nie tylko nabyły praktyczne i ciekawe umiejętności, które przydadzą się w życiu codziennym, ale też wspaniale się bawiły i dobrze czuły w coraz bardziej zintegrowanej grupie ludzi aktywnych.

 


Aktualności

Powiązane artykuły