Poczęstował 15-latka marihuaną. Nastolatek trafił do szpitala

trawkaPiętnastoletni chłopak trafił do szpitala po tym, jak o dwa lata starszy kolega poczęstował go marihuaną. Okazało się że narkotyk kupił od swojego 25-letniego kolegi. Obaj zostali zatrzymani i będą tłumaczyć się w sądzie.

W środę (26 listopada) na oddział dziecięcy gołdapskiego szpitala trafił z objawami zatrucia środkami odurzającymi 15-letni mieszkaniec gminy Dubeninki. Badania moczu potwierdziły obecność narkotyków w organizmie chłopaka.

Gołdapscy kryminalni ustalili, że 15-latka narkotykiem poczęstował o dwa lata starszy kolega Piotr K. Obaj mieszkają w tej samej gminie Dubeninki. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 17-latka, przy którym znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze dotarli do 25-letniego Adama M., który sprzedał narkotyki 17-latkowi. Mężczyzna również został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obaj złożyli już wyjaśnienia.

Teraz sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich natomiast po zebraniu całości materiałów, akta sprawy trafią do sądu, gdzie zapadnie decyzja o konsekwencjach jakie poniosą Piotr K. i Adam M. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły