To było święto pracowników socjalnych

IMG_0371W poniedziałek w gołdapskim hotelu „Arti” miało miejsce IV Forum Jednostek Pomocy Społecznej zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi przy współpracy Starostwa Powiatowego.

Forum otworzył oraz gości przywitał starosta gołdapski Andrzej Ciołek, składając serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom socjalnym za wypełnianie ważnej roli społecznej na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Wręczył też upominki dyrektorom jednostek zajmujących się udzielaniem opieki i pomocy osobom potrzebującym. Słowa podziękowania do pracowników socjalnym skierowała również dyrektor PCPR Małgorzata Gryszkowska.

Na forum przybyło wielu gości, m.in.: pracownicy socjalni z gmin powiatu, pracownice z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych PULS w Gołdapi, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Iwanowska, dyrektor Domu Św. Faustyny „Nie lękajcie się” Beata Kuprewicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” Marcin Białous, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi Krystyna Podciborska, zastępca komendanta powiatowego policji w Gołdapi mł. insp. Ryszard Stemplewski, przewodniczący Rady Powiatu w Gołdapi Leszek Retel, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi Marzanna Wardziejewska, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi Anna Kuskowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Jerzy Sobisz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi Mirosława Równa, kuratorzy sądowi oraz rodzice zastępczy.

W części artystycznej goście mieli przyjemność obejrzeć występy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Na zaproszenie dyrektor PCPR w Gołdapi Małgorzaty Gryszkowskiej na forum przybyła Pani Dorota Zawadzka, która wygłosiła bardzo ciekawą prelekcję m.in. o trudnej pracy pracowników socjalnych, o tym z jakimi problemami przychodzi im się zmierzyć, o roli rodziców zastępczych oraz o wychowaniu dzieci. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, nie zabrakło bowiem wielu mądrych rad od „Super Niani”, która wykazała się nie tylko elokwencją ale i dużym poczuciem humoru. (Red. Starostwo Gołdapskie)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “To było święto pracowników socjalnych

 1. wyborca

  Panie Ciołek a gdzie medale, można było przecież komuś wręczyć np. Superniania za wykład zasłużyła się dla powiatu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Nela

  Drogi wyborco… Złośliwości są albo emanacją inteligencji, albo poczucia humoru. W twoim komentarzu nie było ani jednego, ani drugiego 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. abcd

  Powiedźcie tylko SPOŁECZEŃSTWU ile ta impreza kosztowała? Nie sądzę że sala i jedzenie było za darmo. Może byście te pieniądze na potrzebujących przekazali. Nie dawno trzeba było 200 tys za Goldmedice zapłacić kredytu. Za To wszystko my mieszkańcy płacimy – wy tylko gospodarujecie tymi pieniędzmi.
  Czas Na Zmiany w Gołdapi!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...