Kulinarni odkrywcy

W tegorocznej edycji programu, do walki o  pracownie multimedialne i szkolne sale kinowe, staje kilkanaście szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak pomóc szkołom w wygranej? To proste! Wystarczy zagłosować na ich filmy o kulinarnych odkryciach. Dlaczego kulinarne zdolności są ważne?

Zadaniem konkursowym uczniów było nakręcenie 2-minutowego filmu, w którym udowodnią, że gotowanie jest proste, daje dużo radości, a także pomaga zdrowo się odżywiać.

Skąd taka tematyka konkursu? W Polsce odsetek dzieci z nadwagą rośnie najszybciej w Europie. Jak wynika z ogólnopolskich badań „Kulinarni odkrywcy”, jeśli dziecko jest włączone w przygotowanie posiłków i posiada podstawowe kulinarne umiejętności, w efekcie lepiej się odżywia i nie sięga niezdrowe jedzenie. 52% warmińsko-mazurskich dzieci zamiast przygotować sobie posiłek szuka gotowych produktów, kiedy są głodne.

Dlatego ważne jest, by rozbudzić w najmłodszych kulinarną pasję. Jak tego dokonać? Najlepiej zacząć od wsparcia szkół w konkursie. Wystarczy wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl i codziennie oddawać głosy na swoich faworytów z województwa warmińsko-mazurskiego.  Czekają na Was niezwykłe prace – piosenki, kabarety, przedstawienia i parodie telewizyjnych programów. To od Was zależy, które szkoły zdobędą nowoczesny sprzęt edukacyjny. Głosowanie trwa do 15 grudnia.

Dla wszystkich szkół, które nie zdążyły stworzyć prac konkursowych, powstały dodatkowe aktywności. Szkoły tworząc gazetki, krótkie wiersze lub mini-happeningi mogą włączyć się jeszcze do zabawy i wygrać dla swoich placówek nawet 3 000 zł!

Kulinarna gra dla wszystkich

Tegoroczna edycja konkursu to zabawa nie tylko dla szkół i uczniów. Każdy, kto zarejestruje się na stronie tescodlaszkol.pl i wykaże się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, będzie miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody! Czekają na Was łamigłówki, zadania, quizy i mnóstwo punktów do zdobycia. Tablet, ekspres do kawy, a może książka kucharska? Sami decydujecie na co przeznaczyć zdobyte punkty.


Aktualności

Powiązane artykuły