Szanowni Gołdapianie

marek_2Za nami kolejne wybory samorządowe. Od ponad 24 lat miałem honor i zaszczyt być burmistrzem Gołdapi. To był dla mnie fascynujący okres. Wspólnie z mieszkańcami udało się nam zmienić Gołdap. Zarówno miasto, jak i część wiejską. Po raz kolejny poddałem się Państwa ocenie. Większość z głosujących zadecydowała, by tym razem Gołdapią pokierował kandydat, który uzyskał Państwa akceptację. Szanuję ten demokratyczny wybór.

Chciałbym wszystkim Gołdapianom podziękować za te prawie ćwierć wieku, za zaufanie jakim mnie przez te lata obdarzaliście. To dla mnie najważniejszy okres mojego życia, w miejscu na ziemi, które sam wybrałem i które pokochałem. Gołdap to trzydzieści lat mojego życia, to moje dzieci, które uczyły się najpierw w małych wiejskich szkółkach, a później w gołdapskim liceum. Może dlatego z taką determinacją walczyłem o pozostawienie trzech wiejskich szkół, jako ośrodków kultury i integracji społecznej. To moja dojrzała młodość i dorastanie moich synów. To przemiany polityczne w Polsce, w które zaangażowałem się bez reszty jako samorządowiec, to okres przemian w Gołdapi. Najpierw regresu w wyniku błędnej politycznej decyzji o rozwiązaniu pegeerów, a później stopniowego wychodzenia z największej w Polsce nie zawinionej przez Gołdapian zapaści, która spowodowała 45%, największe w Polsce bezrobocie. I ciężka praca, by Gołdap z tej zapaści wydobyć. To zmiany w Gołdapi, których dokonaliśmy wspólnie z mieszkańcami naszej gminy.

Szanuję wyniki demokratycznych wyborów, gratuluję tym, którzy osiągnęli w nich sukces.

I jako jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce samorządowców apeluję do nowego burmistrza i Rady Miejskiej, do starosty i Rady Powiatowej. Utrzymajcie styl współpracy i konstruktywnego dialogu. Tak działaliśmy przez sześć kadencji. Zależy mi na tym, bo Gołdap to miejsce mojego życia, to miejsce, w którym zostawiłem kawał swojego serca, pracy i umiejętności.

Szanowni Gołdapianie. Dziękuję Wam za 25 najbardziej fascynujących lat mojego życia. Życzę Gołdapianom i Gołdapi dobrych lat, bo to moja Gołdap. I mojej rodziny. Tak jak Wasza i Waszych rodzin. Jeśli coś dobrego przez te lata udało mi się dla Was zrobić to wiem, że będziecie o tym pamiętać.

Dziękuje Wam Kochani Gołdapianie.

Marek Aleksander Miros

przez sześć kadencji Burmistrz Gołdapi

 


Aktualności

Powiązane artykuły