Spotkanie z psychodietetykiem w „Trójce”

spotkanie_1W środę gościliśmy w naszej szkole kogoś wyjątkowego. Zaproszona przez samorząd uczniowski, pani Estera Deptuła jest psychodietetykiem, który poza wiedzą z zakresu medycyny i dietetyki posiada bogatą wiedzę psychologiczną ukierunkowaną na zrozumienie istoty problemów związanych z odżywianiem oraz na skuteczne motywowanie do zmiany nawyków żywieniowych i podjęcie przez pacjentów zdrowego stylu życia.

Głównym celem wizyty było poprowadzenie prelekcji o tematyce głodu na świecie dla uczniów klas IV – VI. Na początku października nasza szkoła na zaproszenie PAH przyłączyła się do kampanii „Świat bez Głodu”. Podjęliśmy szereg działań, których celem było szerzenie wśród uczniów wiedzy o tym jak rozwiązywać problem głodu na świecie. Pani Estera Deptuła tę wiedzę podsumowała i zaspokoiła ciekawość uczestników spotkania odpowiadając na pytania, których była mnóstwo, a oto niektóre z nich:

– Czym zajmuje się psychodietetyk?

– Na czym polega zdrowe odchudzanie?

– Jak jeszcze możemy pomóc głodującym dzieciom?

– Jaka jest różnica między głodem a niedożywieniem?

– Jaki wpływ na nasze zdrowie ma brak odpowiednich witamin i minerałów i jak je dostarczać organizmowi?

– Jaka jest różnica między głodem, ochotą i zachcianką?

– Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?

– Dlaczego należy unikać produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy, który znajduje się w wielu produktach żywnościowych i na czym polega jego szkodliwość?

Za odpowiedź na te i inne pytania, profesjonalną aktywizację uczniów i poświęcenie im czasu dziękuję serdecznie pani Esterze Deptuła.

Justyna Kołodziej

 


Aktualności

Powiązane artykuły