Spotkali się z kursantami szkół nauki jazdy

kpp„ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE” – takie było hasło przewodnie spotkań a tym samym projektu Starostwa Powiatowego w Gołdapi realizowanego wspólnie z Komendą Powiatowa Policji. Miejscy policjanci spotkali się z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu gołdapskiego. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

W październiku i na początku listopada odbyły się spotkania funkcjonariuszy miejscowej komendy Policji z kursantami szkół nauki jazdy z powiatu gołdapskiego. Podczas spotkań rozmawiano o zagrożeniach na drodze oraz prawach i obowiązkach każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu alkogoogli zakupionych w ramach przedmiotowego projektu, ci którzy egzamin mają jeszcze przed sobą mogli przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu. Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem – kursanci mogli utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem.

Spotkania z kursantami to profilaktyka, dzięki której zwiększa się świadomość na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły