Projekt „Sintautai-Gołdap 2” nagrodzony

Grabowo 1We wtorek w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Przyjazna Wieś”. Dom Kultury w Gołdapi zdobył pierwsze miejsce w kategorii infrastruktury społecznej, na najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich w zakresie infrastruktury przy wsparciu środków unijnych.

Projekt „Sintautai-Gołdap 2”, bo o nim mowa, Dom Kultury w Gołdapi realizował we współpracy z samorządem rejonu Sakiai na Litwie. Ogólnym celem projektu był rozwój kultury i turystyki na pograniczu polsko-litewskim poprzez poprawę infrastruktury kulturalnej i turystycznej, oraz wzmocnienie stosunków między społecznościami lokalnymi. Wybudowano parki kulturalno-rekreacyjne w Sintautai na Litwie i w Grabowie w Polsce, zorganizowano warsztaty, plenery artystyczne dla malarzy, rzeźbiarzy, muzyków z Polski i Litwy, co przyczyniło się do wykorzystania ich potencjału twórczego na rzecz regionu przygranicznego oraz wydano książki o kulturze, historii, mieszkańcach i osobach związanych z miejscowościami, w których wybudowano parki kulturalno-rekreacyjne.

Dyplom i aparat fotograficzny z rąk marszałka Jacka Protasa oraz wicemarszałka Jarosława Słomy odebrała Marta Jurgiełan – dyrektor Domu Kultury w Gołdapi i koordynatorka tego projektu. Nagrodzony projekt w etapie regionalnym został zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego.

 

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Projekt „Sintautai-Gołdap 2” nagrodzony

 1. Zbyszek Mieruński

  Gratuluje!
  i cieszę się jednoczesnie, że projekt którego jestem pomysłodawcą i autorem został nagrodzony 🙂 To też i mój sukces! 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Marek

  Aż boję się pisać:) bo ze trzydziestu dyżurnych tylko czeka aż napiszę cokolwiek, by mi przed wyborami dokopać. Ale niech tam. Trzeba pisać jak było. Zbyszek ma rację. To ich wspólny sukces. Zbyszka Mieruńskiego i Marty Jurgiełan. W zasadzie zrobiony wbrew mojej woli (może nie do końca) ale bez specjalnego z mojej strony entuzjazmu. Chyba dobrze, ze się uparliście. Gratuluję. I Zbyszkowi, który zaczął i Marcie, która dokończyła dzieło.
  Marek Aleksander Miros
  Burmistrz Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ala

  Oj, widać że komuś prawda w oczy kole!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...