Nowe umiejętności w Galwiecich

galwecie_21W świetlicy w Galwieciach odbywały się kolejne ciekawe zajęcia z serii prowadzonych od września warsztatów rękodzieła tradycyjnego i twórczości regionalnej. Tym razem licznie zgromadzone panie (także panowie) pod okiem profesjonalnego instruktora pani Bożeny Mikielskiej z Żytkiejm poznawały tajniki przygotowywania i pieczenia tradycyjnego sękacza.

Pierwsza część zajęć (trochę teorii, przygotowanie składników i wyrobienie ciasta) nastąpiło w kuchni, po czym wszyscy spotkali się przed świetlicą i tu nastąpiła kulminacyjna część – pieczenie sękacza na ogniu. Piękne i dorodnie upieczone ciasto po zajęciach, przy kawie i herbacie zostało wspólnie spożyte przez wszystkich obecnych. Panie tak zapaliły się do nowych umiejętności, że uprosiły panią instruktor o wypożyczenie maszyny do pieczenia i w dniu następnym, już całkowicie samodzielnie, upiekły pięć świetnie udanych sękaczy.

Zajęcia mogły odbyć się dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez galwiecką Grupę Nieformalną „Na Skraju Puszczy” i Stowarzyszenie „Fabryka Cudów”, z programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Nowe umiejętności w Galwiecich

  1. romeczek

    elegancki sekaczyk smaka narobiliscie tylko