Nowa wiata w Lisach

wiata_11W Dzień Niepodległości mieszkańcy Lis (gm. Banie Mazurskie) otrzymali nowe miejsce spotkań. We współpracy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i Stowarzyszenia „Nadzieja” w Lisach w pobliżu boiska szkolnego powstała wiata, która będzie miejscem spotkań integracyjnych mieszkańców, działań edukacyjnych oraz miejscem odpoczynku dla turystów. Jest to trzecia, po Żytkiejmach i Dubeninkach, wiata, jaka powstała na terenie naszego powiatu z inicjatywy Parku.

Dyrektor Parku Krajobrazowego – Jaromir Krajewski – podczas otwarcia podkreślał dobrą współpracę i zaangażowanie mieszkańców Lis podczas budowy wiaty i wyraził nadzieję, iż będzie ona służyła wszystkim mieszkańcom.

Dyrektor szkoły Podstawowej w Lisach – Bogdan Chomyn – wspomniał o innych działaniach edukacyjnych jakie realizowane są we współpracy z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej, zaś Zbigniew Mieruński – prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego podkreślał znaczenie współpracy lokalnej i lokalny wymiar patriotyzmu jako formy działań na rzecz małych ojczyzn.

Po przecięciu wstęgi uczestnicy otwarcia zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie „nadzieja” w Lisach.

Wiata powstała w ramach projektu realizowanego przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środkowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

-wz-


Aktualności

Powiązane artykuły