Czwarta sztafeta za nami….

Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk” Centrum Wolontariatu w Gołdapi kolejny raz zorganizowało w naszym mieście Sztafetę 11.11.11.11.14 Pomysłodawcą jest Dorota Łasica – dyrektor Centrum Wolontariatu.

Zostały wydane 124 nr startowe – uczestnicy mieli do przebiegnięcia 111 m po stronie północnej Pl. Zwycięstwa w 4-osobowych grupach. Jedenaście osób z Krainy Łowców Przygód przebiegło trasę 11 km zaś 23 uczestników akcji Biegam Bo Lubię i LA OSIR 11 razy obiegło Plac Zwycięstwa. W sumie 158 osób zapisało się i pokonało różne odcinki tras aby wspólnie promować patriotyzm i wolontariat. Były też osoby niedopisane, które towarzyszyły rodzeństwu bądź rodzicom.

Chcieliśmy zintegrować całą społeczność lokalną ukazując alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu. Uczestnicy, niezależnie od wieku, wybierali jak pokonają swoją trasę, jedni przebiegali, drudzy przespacerowali. Sztafetę prowadził, jak co roku, Marian Mioduszewski.

Podczas Sztafety wolontariusze animowali dzieci – malowali twarze i przygotowywali zwierzaki z balonów. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Sztafety, wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc.

Równolegle z naszą Sztafetą odbyły się Sztafety w innych miastach: w Aniołowie, Kisielicach, Kowali, Piszu, Braniewie i Dubeninkach.

Akcje wspierana była finansowo przez Gminę Gołdap; Starostwo Powiatu Gołdapskiego, FIO, BGŻ.Aktualności

Powiązane artykuły