Akcja „Znicz 2014” – wstępne podsumowanie

napis-policja-11Policyjna akcja „Znicz 2014” w Gołdapi i w regionie przebiegła bardzo spokojnie, bez korków i większych utrudnień na drogach. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży wieńców. Nie było również tragicznych wypadków drogowych. Na terenie powiatu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Akacja ruszyła 31 października i będzie trwać jeszcze do jutra (3 listopada). Policjanci ruchu drogowego, prewencji, strażnicy miejscy oraz graniczni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. 1 listopada od godzin porannych policyjne patrole wystawione były we wszystkich newralgicznych miejscach. Funkcjonariusze kierowali ruchem na skrzyżowaniach, pilnowali respektowania zakazów parkowania, pomagali również w bezpiecznym przemieszczaniu się w poszczególne miejsca.

 

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach. Policjanci dokonali kontroli 106 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 5 przypadkach pouczeni natomiast w 15 ukarani mandatami karnymi, w tym za przekroczenie prędkości i niestosowanie się do znaków zakazu. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na trzeźwość kierowców. Ujawnili 2 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordowy cyklista w miejscowości Żabin (gmina banie Mazurskie) miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W 3 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne, głównie z powodu złego stanu technicznego. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły