Zakwalifikowały się do ścisłego finału

siatka_1Reprezentacja siatkówki dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi zajmując II miejsce w półfinale wojewódzkiego turnieju „Moje boisko Orlik 2012” zakwalifikowała się do ścisłego finału, pokonując drużyny z Giżycka i Olecka.

Turniej odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.

W pierwszym meczu gołdapianki dość gładko pokonały reprezentację I LO w Giżycku 2:0 (25:8, 25:16), w drugim bez większych problemów pokonały ZSKŚiA z Giżycka również 2:0 (25:21, 25:19). W kolejnym meczu reprezentacja Gołdapi grała już z bardziej wymagającymi przeciwniczkami, reprezentacją I LO z Olecka. Gołdapianki zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie łatwo traciły punkty zwłaszcza w odbiorze jak i w grze przy siatce, by w końcowych fazach poszczególnych setów wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i wygrać mecz 2:0 (25:23, 26:24). Ostatni mecz z I LO z Giżycka miał zdecydować o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Gołdapianki zwłaszcza w pierwszym secie dorównywały przeciwniczkom lecz ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 (25:21, 25:16) dziewcząt z I LO z Giżycka .

Turniej finałowy rozegrany będzie do końca października również w Giżycku.

Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi reprezentowały: Anita Ślimkowska, Klaudia Sztejter, Joanna Januszkiewicz, Natalia Sznurkowska, Martyna Piątkowska, Ada Jurkojć, Żaneta Winiarska, Julia Pasiuk, Ada Szocik i Ola Kacprzak.