Z archiwum pana Mieczysława

012_wmPan Mieczysław Ratasiewicz zostawił po sobie bogate archiwum fotograficzne i tekstowe. Są to głównie slajdy, fotografie analogowe i notatki. Biblioteka Publiczna zaczyna te materiały digitalizować w ramach tworzenia swojego archiwum fotograficznego.

Część z tych fotografii i dokumentów pokazuje z jaką pasją ów nieoceniony gołdapski geograf i animator angażował się w krzewienie turystyki i wiedzy o regionie. Teraz odkrywamy również inne pasje archiwisty. Jego udostępnione przez rodzinę notatki nadal zaskakują, pomijając te, które świadczą jednocześnie o słuchu literackim.

Teraz zaprezentujemy próbkę fotograficznego archiwum pana Mieczysława Ratasiewicza. Zdjęcia są bez opisów, bowiem nie jest to póki co w dużej mierze możliwe, a nierzadko frajdą jest kiedy internauci sami próbują rozszyfrować to co na fotografiach zostało udokumentowane.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Z archiwum pana Mieczysława

 1. ela

  Sześć dziewczyn przy ścianie pomnika-i ja też.Henia,Teresa Grażyna,Ewa Joanna.Miłe wspomnienia,fajna fotka-mam ją również w swoim albumie-dziękuje-Elżbieta

 2. Zuczek

  zdjęcie 011 wm pochodzi z rajdu pieszego szlakiem dawnej linii kolejowej do Grabowa.
  z prawej strony z kaseciakiem ja, przede mną Marek Karwel. Z lewej przed p. prof. Trzasko stoi nieżyjąca już Mariola Jakubanis (Kolesińska). O ile pamiętam to był 1977 rok. Wiosna.

 3. Zuczek

  Sprostowanie!!!

  To nie jest zdjęcie z rajdu!
  To jest zdjęcie z obozu wedrownego, którego koniec był w Zielonej Górze na Zlocie PTSM. Obóz prowadziły widoczne na zdjeciu panie Trzasko i Ratasiewicz. A oprócz nas byli tam jeszcze Artur Ratasiewicz, córka pani Trzasko, Jejer… Rok zgadza -lato 1977

 4. Do 1977

  Sa tam jeszcze:Ewa Swislowska, Anka Jacewicz, Ela Buza o