Biliśmy rekord świata razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

restart_10Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz drugi podjęła się wyzwania koordynacji próby bicia rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Dzięki Programowi Edukacyjnemu „Ratujemy i Uczymy Ratować” dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. ( Na podst. informacji opublikowanej przez WOŚP.)

 

Również po raz drugi uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi uczestniczyli w próbie bicia rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dokładnie w samo południe wystartowaliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O 12:00 rozpoczęła się akcja w Warszawie, z której transmisję na żywo oglądaliśmy za pomocą internetowych łączy. W tym samym czasie, czyli od 12:00 do 12:30 prowadziliśmy naszą szkolną akcję z wykorzystaniem 3 fantomów otrzymanych od WOŚP. W to wydarzenie zaangażowało się 129 uczniów i 7 nauczycieli. Mamy nadzieję, że całość złoży się na wspólny – lepszy od ubiegłorocznego – wynik.

 


Aktualności

Powiązane artykuły