W Galwieciach walczą i bawią się

capoeira_10W Galwieciach dzieje się dużo. Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Fabryka Cudów” i Nieformalnej Grupy „Na Skraju Puszczy” uzyskano środki zewnętrzne na kilka ciekawych inicjatyw. Zdobyte fundusze, pochodzące z programu mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie, pozwoliły na zorganizowanie dwóch przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych i sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pierwsze zajęcia to nauka brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Prowadzone są przez profesjonalnego instruktora a nauka odbywa się w dwóch grupach, po dwa razy w tygodniu.

Drugie zajęcia to pedagogika zabawy dla dzieci. Dwa razy w tygodniu, po dwie godziny, z dziećmi i rodzicami spotykają się instruktorki pedagogiki dziecięcej pokazując jak organizować czas wolny, zabawę i zajęcia z dziećmi. Należy podkreślić, że od początku oba zajęcia, które potrwają do końca listopada cieszą się dużą popularnością.

Stowarzyszenie „Fabryka Cudów” i Nieformalna Grupa „Na Skraju Puszczy” już zapowiadają inne, kolejne wydarzenia w Galwieciach. Już wkrótce w ramach pozyskanych funduszy z programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny, w świetlicy odbędą się kolejne warsztaty. Po wcześniejszych zajęciach wikliniarskich tym razem będzie to nauka pieczenia sękacza a następnie nauka wyplatania elementów dekoracyjnych z witek brzozowych i sianka.

 


Aktualności

Powiązane artykuły