„Straszne” lekcje angielskiego i druga odsłona Rambitu w Zespole Szkół w Grabowie

haloween_5W czwartek 30 października w naszej szkole odbyły się lekcje kulturowe z języka angielskiego. Ich tematem było Halloween. Uczniowie mogli przyjść do szkoły poprzebierani. Wykorzystując stroje uczniów i rekwizyty związane z tradycją Halloween, omówione zostały nie tylko zwyczaje i symbole tego święta.

Prowadząca zajęcia podkreślała niebezpieczeństwa związane z nierozważnym nadużywaniem tego rodzaju zabaw i strachów.

Dzień zakończył konkurs na najciekawszy kostium. Zwycięzcę wybierali wszyscy uczniowie szkoły.

 

***

Duchy, wampiry, wiedźmy i inne strachy zawładnęły naszą szkołą 30 października. Najważniejszy spośród nich był duch rywalizacji. Klasy stanęły przygotowane do współzawodnictwa. Przez miesiąc każda z nich wykonywała dowolną bryłę oraz układała zagadki, łamigłówki matematyczne. To zaledwie wstęp do właściwych rozgrywek. Zespoły złożone z tęgich umysłów ścisłych przystąpiły do rozwiązywania kolejnych zadań matematycznych. Oj, łatwo nie było. Nie wszystko udało się rozgryźć, czyli praca domowa do odrobienia w następnym miesiącu. Nad zadaniami matematycznymi głowili się wszyscy uczniowie. Każda klasa dostała do rozwiązania dodatkowe polecenia wymagające umiejętności liczenia i logicznego myślenia.

Nie zapomnieliśmy również o ćwiczeniu ciała. Reprezentanci klas stanęli do rozgrywek sportowych i sprawnościowych: rzut do kosza, bieg z piłeczką pingpongową umieszczoną na łyżce, skoki przez skakankę, kręcenie hula hop, bieg połączony z układaniem zdań na mecie. Zmaganiom towarzyszył głośny doping.

Trzeba przyznać, że wszyscy, bez wyjątku, świetnie się bawili. Duch matematyki, logicznego myślenia krążył tego popołudnia po sali gimnastycznej.


Aktualności

Powiązane artykuły