Punktują dla gminy i powiatu w kategorii „Sportu Dzieci i Młodzieży”

Warto przytoczyć trochę danych dotyczących rywalizacji sportowej „Sportu Dzieci i Młodzieży”, sporo dzieje się w naszej gminie ale tak naprawdę „punktują” dla województwa, powiatu czy gminy tylko dwa kluby sportowe z naszej gminy, tj. ULKS”Łoś” Gołdap i UKS Boćwinka (oczywiście saneczkarze i narciarze z tych klubów).

I tak Łoś na 2669 klubów sklasyfikowanych w Polsce zajmuje miejsce 134, Boćwinka 511, na 775 gmin sklasyfikowanych w naszym kraju Gołdap jest na 92 miejscu – dzięki punktom saneczkarzy. Powiat na 114 miejscu wg. sklasyfikowanych 356 powiatów.

Dołączamy dane z Biura Analiz i Wyników Ministerstwa Sportu. (Red. M. M.)

gminy201416

kluby201416

powiaty201416

wojewodztwa201416


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Punktują dla gminy i powiatu w kategorii „Sportu Dzieci i Młodzieży”

 1. obserwator

  Gratulacje ! A co z innymi klubami z Gminy Goldap? A co z Grabowem majacym 6 klas sportowych?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. upsa

  zachęcajmy dzieci do różnych dyscyplin sportowych. mam wrażenie że czasami wuefiści w szkołach zatrzymują się na jednej dyscyplinie którą sami lubią. Chociaż i tak to się im chwali że chcą coś zaszczepić u dzieci. Przykro tylko że ciągle słyszymy o dwóch może trzech wuefistach a gdzie są pozostali.????? !!!! zachęcajmy dzieci do różnych dyscyplin sportowych. Zachęcajmy też te dzieci z otyłością i pokazujmy im że one też są pełnowartościowe. One też mogą mieć swoją dyscyplinę sportową Nie pozwalajmy wyśmiewać tych dzieci. może rzut dyskiem, może pchnięcie kulą. Te dzieci też chciałyby wystartować w zawodach ale po prostu się wstydzą. Tu właśnie jest ogromna rola wuefistów ZACHĘCAĆ a nie demotywować. wszyscy dziwią się dlaczego np. dziewczynki nie chcą chodzić na basen. A wydaje mi się że przyczyna jest prosta one się wstydzą bo na trybunach siedzi pełno gówniarzy „kolegów” i „koleżanek” wyśmiewających się bo ta gruba a ta ma okropny strój. Panie i Panowie wuefiści zastanówcie się co z tym zrobić nie dopuszczajcie do takich sytuacji a młodzież chętniej przyjdzie na w-f. Kończąc jeszcze jeden problem to tak zwana „niedyspozycja ” dziewczynek i panienek to nie jest podstaw do ciągłego zwalniania z w-f. w tym czasie to dziecko może być przebrane w strój sportowy i np. rzucać piłkę do kosza. TO NIE CHOROBA !!!
  Główna przyczyna to nie sklepiki w szkole ale brak ruchu dziecka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ...

  parodia jakaś 🙂 to najlepsi wf-ści w powiecie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...