Jesień na ścieżce przyrodniczej

Uczniowie klasy IIIa i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi 24 października pojechali na wycieczkę do lasu. Na skraju lasu czekał podleśniczy Henryk Bazylewicz z Nadleśnictwa Gołdap. Następnie udaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą „Rechot”, gdzie w naturalnym środowisku obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podleśniczy pokazał dzieciom poszczególne warstwy lasu oraz omówił ich mieszkańców i sposób przygotowywania się ich do zimy. Następnie każdy uczeń ze swoją rośliną musiał zająć odpowiednie piętro lasu na wieży widokowej nad jeziorem Ostrówek. Nagle zobaczyliśmy przebiegające stado dzików.

Pogoda była mroźna i słoneczna, humory dopisywały wszystkim. Pan leśniczy Artur Wiszowaty zaprosił wszystkich do ogniska, gdzie piekliśmy kiełbaski. Wiele emocji wywołał szybujący orzeł bielik. Po posiłku pan Bazylewicz zaproponował ciekawe konkurencje sportowo-przyrodnicze „Jemioła” i „Chmiel”.

Pan podleśniczy w atrakcyjny sposób prezentował wiedzę przyrodniczą, pokazał piękno naszego lasu i uczył szacunku do żyjących wokół zwierząt i roślin.

mgr Ewa Szorc i mgr Anna Puza


Aktualności

Powiązane artykuły